Reklamı Geç
etenfes
etenfes
Afyonkarahisar
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9

Z kuşağının her daim yanındayım. - Ali Özçelik

Z kuşağının her daim yanındayım. - Ali Özçelik

Medya 03 Editörümüz  Songül Kayar’ın, gençlerle yaptığı ‘’Biz Bize’’ yazı dizisinin bugünkü konuğu Afyonkarahisar Gelecek Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Özçelik.

 

Songül Kayar : Merhaba; bize kendinizi anlatır mısınız?

 

Ali Özçelik : Adım Ali Özçelik Gelecek Partisi’nin Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanıyım. 1990 doğumluyum evliyim 2 çocuk babasıyım. Özel sektörde pazarlama direktörü olarak iş hayatımı devam ettirmekteyim

 

Songül Kayar: Niçin Gelecek Parti?

 

Ali Özçelik : Geçmiş hesaplaşmalar yerine gelecek vizyonu ortaya çıkaran yeni bir siyasi anlayış diyelim.  Geçmişten ders. Geçmişin öfkesine, nefretine yanlışlıklar üzerine gelecek inşa edilemez bu yüzden samimi dürüst Elif gibi dimdik duran bu ülkenin seçilmiş son başbakanı bir liderin kurmuş olduğu gelecek vizyonu sağlam ve ehil kadrolara sahip olan Gelecek Partisi diyorum.

 

Songül Kayar : Niçin MHP değil, CHP değil, niçin başka bir parti değil?

 

Ali Özçelik : Şimdi yeni bir şeyler söyleme zamanıdır yeni şeyleri ancak geçmişten ilham alarak geleceği inşa edecek olanlar söyleyebilirler. Partimiz, temel hak ve özgürlüklerin korunduğu, ayrımcılıkların son bulduğu Türkiye vizyonu ile yola çıkmaktadır.

 

Songül Kayar : Sizce Z kuşağı diye ortak duygu-düşünce ve refleksler gösteren bir kuşak var mı? Kendinizi bu kuşak içinde görüyor musunuz?

 

Ali Özçelik : Z kuşağı kavramı 1996’dan sonra doğan gençleri tanımlamak için kullanılıyor.  Kavram; siyasi partiler, reklam verenler ve şirketlerin odağında yer alıyor. Türkiye’de 2023 yılında yapılacak olan seçimlerde bu kuşağa mensup 7 milyon genç kardeşimiz oy kullanacaktır. Gençlik kolları başkanı olarak Z kuşağının her daim yanındayım.

 

Songül Kayar : Bildiğiniz üzere gençlerin çoğunluğu Erenler Mahallesi’nde yaşıyor. Erenleri basına yansıyan yansımayan yönleri ile nasıl değerlendiriyorsunuz? Erenleri üniversite gençliği köyü veya merkezi veya mahallesi yapmak için neler  yapılması gerekir? Yani üniversiteli gençliğin beklentileri doğrultusunda hangi enerjileri oluşturmak gerekiyor? Mesela orada özel bir tiyatro yok, sinema yok, ama alabildiğine fastfood zincirleri, kafe zincirleri var. Sizce gençliğin tek ihtiyacı bunlar mı?

 

 

Ali Özçelik: Daha önce Erenler bölgesinde yaşanan olumsuz ve çirkin olayların Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden ilimize olumsuz etki ettiğini belirterek üniversite öğrencilerinin Afyon’a olan ilgisi her geçen gün azalıyordu, Lakin Sayın Valimiz 24 saat Güvenliği oluşturdu , emniyet karakolunun yapılmasını güvenlik olarak üst düzeye çıkmış oldu. Gençlerimiz tiyatro sinema, skeç gibi etkinlikler ile iç içe olması gerekiyor. Genel kültürümüz için lakin zamane gençleri sadece kafelerde oyun salonlarında vakit geçiriyor. Erenler’de bunun üzerine çalışmalar yapılacağına eminim.  Mesela öğrencilerin rahatlıkla ihtiyaçları konusunda ulaşabilecekleri Erenler bölgesine Belediye’ye ait beyaz masa gibi özel bir danışma merkezi yapılabilir.

 

 

Songül Kayar : Türkiye’nin birçok yerinde gençler barınma-yemek sorunlarından kaynaklı protesto ediyorlar. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu kişilerin sorunlarına bireysel destek verdiniz mi? Örneğin kısa da olsa bir twet attınız mı?

 

Ali Özçelik : Barınma temel bir haktır. Ciddi bir maddi yük haline geldi. Öğrencilerin Fahiş fiyatlarla karşılaşmadan nitelikli yurtlarda kalabilmesi, karşılanabilir kiralar ödeyerek yaşam kalitesinden ödün vermeden kalabileceği evler, daha geniş ve ucuz apartlar sağlanabilir. Ben de bunun için tweet attım, maddi manevi olarak da destek olmaya çalıştım. Ekonomik yurt konusunda  bunun bu yıl örneğini Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptı, bu konuda Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı çok takdir ediyorum her belediye örnek olmalı bence.

 

Songül Kayar :  Bu sorunlar yaşadığımız kentte de var mı? Varsa bu konu da neler yapıyorsunuz? 

 

Ali Özçelik : Afyonda bende yurt fiyatlarını ve Erenler’deki özellikle apart kira fiyatlarını şahsen biraz normal yaşam şartlarının üstünde  yüksek buluyorum. Bunun için KYK yurtlarının yetersiz kaldığı yerde belediye öğrenci evi adı altında bir projeyle uygun fiyatlarla öğrencilerimize destek olabilir. Böyle bir Proje ile de diğer illere örnek olmuş oluruz.

 

Songül Kayar :  Belediye Başkanı Zeybek’i ‘’Gençlerin başkanı’’ olarak tanımlıyorlar? Sizce Zeybek gençlerin başkanı mı? Zeybek’i nasıl buluyorsunuz?

 

Ali Özçelik : Ben belediye başkanı Mehmet Zeybek’e gençlerin başkanı tanımını  çok uygun görmüyorum. Yani Afyon’da gençler adına hangi projeyi yapmış? Park bahçe yapmak, belediye adına kafe yapmak, bunlar sadece belediye gelir sağlar. Önemli olan gençlerin önünü açacak istihdam projeleri üzerinde çalışma yapmasını beklerim. Her ay muhtarlarla istişare görüşmesi yapıyor. Bunu her ay düzenli olarak 30 yaş altı gençlerle de yapabilir. Gençlerin fikirlerini, görüşlerini, isteklerini, taleplerini, ihtiyaçlarını dinleyebilir.

 

Songül Kayar : Hobileriniz nelerdir? Parti göreviniz dışında neler yapıyorsunuz?

 

Ali Özçelik : Hobilerim iş ve siyaset dışında kitap okumayı film izlemeyi, spor yapmayı ve ata binmeyi çok severim.

Songül Kayar : Hayalleriniz var mı? Varsa bu hayalleriniz nelerdir?

 

Ali Özçelik : Tabi insan hayalleri ve ideali olmadan yaşayamaz bizde bu aziz vatanımız ve milletimiz adına nasıl faydalı işler yapabiliriz bunun için Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu liderliğinde mücadele etmeye ve çalışmaya devam edeceğiz.

 

Songül Kayar : Hayattan beklentileriniz nelerdir?

 

Ali Özçelik : Herkesin Özgür bir şekilde konuşacağı eleştirebileceği daha çok bir birini yıpratma siyaseti değil de kucaklaşacağı, beraber istişare edeceği bir siyasi anlayış beklentilerim var

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar