Reklamı Geç
etenfes
etenfes
Afyonkarahisar
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9

Mülteciler gitmeliler, gitmeliler, gitmeliler!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mülteciler gitmeliler, gitmeliler, gitmeliler!
Abone ol
31 Mart yerel seçimleri öncesi ve sonrasında mültecilerle ilgili, “Bunları amasız, fakatsız, lakinsiz bu memleketten göndereceğiz.” diyen Belediye Başkanı Burcu Köksal, bugün düzenlediği basın toplantısında mültecilerle ilgili söylemlerini yumuşattı ve; “Ben geçici sığınmaların ülkelerine dönmeleri gerektiğini düşünüyorum. Gitmeliler, gitmeliler, gitmeliler. Benim görüşüm bu.” dedi.

100 günlük icraatlarını anlattığı basın toplantısında mültecilerle ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Belediye Başkanı Burcu Köksal, “Kendi ülkesini savunmayanların, bırakıp gelenlerin benim memleketime bir hayrı olacağını düşünmüyorum. O nedenle bu konudaki tavrım net, ben geçici sığınmaların ülkelerine dönmeleri gerektiğini düşünüyorum. Gitmeliler, gitmeliler, gitmeliler. Benim görüşüm bu.” dedi.
Köksal şunları söyledi: “Kaçak işyeri çalıştıran yoğun sayıda mülteci var. Daha doğrusu bunların hukuki tanımı geçici sığınmacı olarak tanımlanmış hukuken. Bunların kaçak işyerleriyle ilgili denetimleri yapıyoruz. Daha doğrusu yaptığımız denetimlerde kaçak işyerlerinin büyük çoğunluğunun bu geçici sığınmacıların açtığı yerler olduğunu tespit ettik. Bunlarla ilgili kanunu uyguluyoruz. Biz kanunu uyguluyoruz ama kanunu uyguladığımız için hakkımızda soruşturma açılabiliyor. Ama benim bu konuda tavrım net. Türkiyede yaşayan herkes bu memleketin kurallarına, kanununa, hukukuna uymak zorundadır.”
SIĞINMACILARIN MEMLEKETİME BİR HAYRI OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM
“Bu memlekette ben bir Türk olarak bir savaş çıkarsa Allah korusun, kanımın son damlasına kadar cepheye koşar memleketimi, vatanımı savunurum.” diyen Köksal sözlerini şöyle noktaladı:
“Atalarımdan böyle gördüm, çocuklarıma ve torunlarıma da bunu öğreteceğim. Ama görüyorum ki, kendi ülkesini savunmayanların, bırakıp gelenlerin benim memleketime bir hayrı olacağını düşünmüyorum. O nedenle bu konudaki tavrım net, ben geçici sığınmaların ülkelerine dönmeleri gerektiğini düşünüyorum. Gitmeliler, gitmeliler, gitmeliler. Benim görüşüm bu. Atsalarda, kesselerde tavrımın ne kadar olduğunu bütün Türkiye biliyor.” dedi.
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aday hakem kursu müracaatları başladıÖnceki Haber

Aday hakem kursu müracaatları başladı

Denizli’den gelip gastronominin kalbinde eğitim aldılarSonraki Haber

Denizli’den gelip gastronominin kalbinde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar